nagłówek strony
-A A +A

Jaki Plac Defilad? Trzy wizje – jedna dyskusja

Jaki Plac Defilad? Trzy wizje – jedna dyskusja

Jaką rolę ma pełnić w Warszawie pl. Defilad?

 

Jak skutecznie ukształtować i „odczarować” to miejsce, powiązać z otoczeniem i uczynić bardziej przyjaznym dla mieszkańców?

 

Będzie o tym mowa podczas dyskusji publicznej – 11 maja i zamkniętej sesji eksperckiej – 12 maja, zorganizowanych w Pałacu Kultury i Nauki.

 

 

 

 

 

 

Podczas naszego dwudniowego spotkania, wspólnie z mieszkańcami i ekspertami, chcemy wypracować zalecenia dla architektów projektujących plac oraz podziemny parking. Wskazać optymalne rozwiązania dotyczące jego zagospodarowania i powiązania z bezpośrednim otoczeniem, w tym z planowanymi budynkami teatru TR Warszawa i Muzeum Sztuki Nowoczesnej – mówi Marek Mikos, dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego. 

Otwarta dyskusja dla wszystkich zainteresowanych odbędzie się w środę, 11 maja o godz. 17:00 w Sali Ratuszowej Pałacu Kultury i Nauki. 

 

Najpierw głos zabiorą zaproszeni eksperci: Błażej Brzostek, Krzysztof Domaradzki, Magdalena Staniszkis, Małgorzata Kuciewicz i Mariusz Ścisło, którzy odniosą się do idei placu miejskiego w kontekście zagospodarowania pl. Defilad. 

 

Po wypowiedziach ekspertów przewidziano prezentację Thomasa Phifera. Architekt projektujący zespół budynków MSN i TR przedstawi trzy różne warianty zagospodarowania Placu Defilad, nawiązujące do różnorodnych postulatów pojawiających się w publicznych dyskusjach na ten temat. 

 

W kolejnej części odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem Marleny Happach – prezes O.W. SARP, Patryka Zaremby z Forum Rozwoju Warszawy, Bogny Świątkowskiej z Fundacji Bęc Zmiana, Jana Mencwela z Miasto Jest Nasze, Jarosława Trybusia z Muzeum Warszawy i Marka Mikosa – szefa miejskiego biura architektury. 

 

Finałowym punktem spotkania będzie otwarta dyskusja z udziałem publiczności. Serdecznie zapraszamy do udziału. 

 

Przebieg wydarzenia będzie można także śledzić on-line

 

Wydarzenie na Facebooku