nagłówek strony
-A A +A

Wpłyń na Wisłę! Przyjdź na brzeg! – spotkanie dla przedstawicieli warszawskich organizacji pozarządowych

Wpłyń na Wisłę! Przyjdź na brzeg! – spotkanie dla przedstawicieli warszawskich organizacji pozarządowych

Zespół projektu LIFE+ WislaWarszawska.pl serdecznie zaprasza przedstawicieli warszawskich organizacji pozarządowych na spotkanie informacyjne na temat działań prowadzonych w projekcie. Spotkanie odbędzie się 17 lipca (środa) w godz. 14.00-17.00 w dawnym dworcu wodnym „Atalanta” nad Wisłą.

 

Realizacja projektu LIFE+ WislaWarszawska.pl ma na celu poprawę warunków bytowania ptaków na obszarze aglomeracji warszawskiej, w szczególności rybitw białoczelnej i rzecznej, oraz przybliżenie tematyki wiślanej mieszkańcom miasta. Po więcej informacji na temat projektu zapraszamy na stronę internetową www.wislawarszawska.pl

 

Podczas spotkania poruszymy następujące zagadnienia:

  • jak zmienią się brzegi Wisły w Warszawie?
  • gdzie zostaną umieszczone pływające wyspy mające zwiększyć populację ptaków siewkowych nad Wisłą?
  • jak organizacje pozarządowe mogą się włączyć w konsultacje społeczne dotyczące planowanych działań?

 

Po zakończeniu właściwej części spotkania zapraszamy osoby chętne do obejrzenia powstałego w ramach projektu filmu "Wisła warszawska", pokazującego bogactwo przyrodnicze terenów nadwiślańskich w obrębie aglomeracji warszawskiej.

 

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu proszone są o przesłanie zgłoszenia zawierającego imię i nazwisko oraz nazwę reprezentowanej organizacji do poniedziałku 15 lipca 2013 r. na adres: marta.kaluzynska@gmail.com

 

Planowane spotkanie jest częścią trwającego cyklu konsultacji społecznych poświęconych stołecznemu odcinkowi rzeki organizowanych w porozumieniu z Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy. Szczegółowe informacje o prowadzonych konsultacjach można uzyskać na www.konsultacje.um.warszawa.pl oraz http://wislawarszawska.pl/wisla-Konsultacje, a także pisząc na adres: konsultacje@um.warszawa.pl.

 

Jak trafić na spotkanie?
W załącznikach umieszczone zostało zdjęcie statku „Atalanta” oraz mapka z dokładną lokalizacją. W tym sezonie „Atalanta” nazywa się „Sen nocy letniej” i taka tabliczka znajduje się na obiekcie. „Atalanta” cumuje na lewym brzegu Wisły pomiędzy Mostem Kolejowym a Mostem Świętokrzyskim. Spotkanie odbędzie się na dolnym pokładzie.

Wyróżniona aktualność: 
Tak
Załączniki: 
Plik: Dworzec wodny "Atalanta", rozmiar pliku: 133.93 KB
Pobierz
Plik: Lokalizacja dworca wodnego "Atalanta", rozmiar pliku: 109.9 KB
Pobierz