nagłówek strony
-A A +A

Zazieleńmy ulice Warszawy

Zazieleńmy ulice Warszawy

Jaka zieleń na ulicach Warszawy? Przyjdź porozmawiać. Możesz też do nas napisać.

 

Projekt #ZieloneUlice Warszawy wchodzi w fazę konsultacji w kolejnych dzielnicach. – Pytamy warszawiaków o zieleń na kolejnych ulicach. Chcemy, by włączyli się w proces konsultacji i współdecydowali o swoim otoczeniu, o ulicach po których codziennie się przemieszczają – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy

 

Od 1 do 4 lutego warszawscy ogrodnicy z Zarządu Zieleni m.st. Warszawy spotykają się z mieszkańcami aż w ośmiu dzielnicach.

 

Do 5 lutego swoje uwagi można też zgłosić, pisząc na adres konsultacje@zzw.waw.pl. Sfotografuj wybrane miejsce, podaj jego lokalizację i napisz, co chciałbyś/ chciałabyś tu zmienić, a co zachować. Możesz też wysłać list na adres Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

 

Dowiedz się więcej:

 

 

Twoje uwagi pomogą stworzyć lepsze projekty

W połowie lutego zebrane uwagi opublikujemy w formie krótkich podsumowań. Projektanci wpiszą zebrane głosy w koncepcję zazielenienia ulic. W pierwszej połowie marca koncepcję oceni komitet sterujący projektu. Następnie projektanci naniosą ostatnie poprawki. Później – w kwietniu – o projektach wypowiedzą się mieszkańcy.

 

Koncepcje zagospodarowania ulic i raport ze spotkań opublikujemy w maju 2018. Na podstawie koncepcji przygotowane zostaną projekty wykonawcze nasadzeń. Pierwsze drzewa posadzimy jeszcze w 2018 roku, a projekty wymagające większych przekształceń będziemy realizować stopniowo w kolejnych sezonach.

 

Projekty zielonych metamorfoz zostaną wykonane dla blisko 80 dużych warszawskich ulic, w szczególności krajowych, wojewódzkich i powiatowych, którymi nie zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Łącznie we wszystkich dzielnicach pojawi się około 18 tysięcy drzew. W ciągu dwóch lat na ten cel zostanie przeznaczone ponad 20 milionów złotych. W czterech przetargach do zazieleniania zostały wskazane główne ulice wszystkich dzielnic.