Jaki park zamiast Plaży? Konsultacje społeczne Centrum Lokalnego w Wilanowie

śr, 29/11/2017 (Cały dzień) - wt, 26/12/2017 (Cały dzień)

W kilku lokalizacjach w Warszawie powstaną centra lokalne – miejsca ważne dla mieszkańców, w których przyjemnie spędza się wolny czas i załatwia codzienne sprawy. Wewnętrzne przekształcanie struktury miasta podnosi standard życia jego mieszkańców wtedy, gdy obejmuje nie tylko ścisłe centrum, ale również lokalne centra, z których mieszkańcy korzystają na co dzień. Właśnie w tę potrzebę wpisuje się projekt „Warszawskie Centra Lokalne”, którego celem jest wykształcenie w miejskiej przestrzeni publicznej obszarów, które co prawda już odgrywają konkretną rolę w świadomości mieszkańców i są obecnie miejscem spontanicznych spotkań i działań oddolnych, ale wymagają poprawy czy też ulepszenia.

Jaki park zamiast Plaży?

Na terenie tzw. Plaży Wilanów powstanie Centrum Lokalne. Ma to być przyjazna przestrzeń służąca wypoczynkowi i integracji mieszkańców.

Celem przeprowadzenia konsultacji społecznych jest zebranie wiedzy o przestrzeni przyszłego Centrum Lokalnego – Park przy Osi Królewskiej pod kątem jego obecnej jakości, funkcjonalności oraz sposobów użytkowania, istniejących wad i atutów oraz potrzeb użytkowników, ich marzeń i propozycji dotyczących przyszłego funkcjonowania centrum lokalnego. Zaangażowanie mieszkańców w proces tworzenia centrum, z wykorzystaniem metod ich aktywnego i twórczego udziału pozwoli zdefiniować potencjał nowych rozwiązań i zdiagnozować obszar potencjalnych konfliktów w kontekście przyszłego funkcjonowania centrum lokalnego.

Proces konsultacji podzielony jest na dwa etapy: etap informacyjny, który ma na celu dotarcie z informacją o rozpoczęciu konsultacji centrum lokalnego do wszystkich zidentyfikowanych grup interesariuszy, oraz etap diagnostyczno-konsultacyjny, celem którego jest zebranie wśród interesariuszy wiedzy o analizowanym terenie oraz potrzeb, propozycji, uwag i innych opinii odnośnie kształtu i przyszłego funkcjonowania centrum lokalnego. Bezpośrednio po nim nastąpi etap konkursu architektoniczno-urbanistycznego.

Zaangażuj się w ten proces, weź udział w konsultacjach społecznych!

Kliknij na mapę i ją powiększ >>>

Masz kilka możliwości, możesz wybrać dogodny termin:

• 5 grudnia (wtorek), godz. 18:00-21:00 – spotkanie informacyjne, sala widowiskowa, Urząd Dzielnicy Wilanów, ul. Klimczaka 2

• 7 grudnia (czwartek), godz. 10:00-18:00 – punkt konsultacyjny, okolice Mostka Zakochanych*, ul. Przyczółkowa 394

* w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych w godz. 10:00-16:00 punkt przeniesiony do Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. Klimczaka 2

• 9 grudnia (sobota), godz. 10:00-18:00 – punkt konsultacyjny, okolice Centrum Usługowo-Handlowego Alto Wilanów (Sezam)*, al. Rzeczypospolitej 14

* w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych punkt przeniesiony do budynku Alto

• 9 grudnia (sobota), godz. 11:00-13:00 – spacer badawczy, start spaceru z punktu konsultacyjnego

• 10 grudnia (niedziela), godz. 10:00-13:00 – spotkanie warsztatowe, Filia Centrum Kultury Wilanów w Alto Wilanów, 1 piętro, al. Rzeczypospolitej 14

• 12 grudnia (wtorek), godz. 18:00-21:00 – spotkanie warsztatowe, Urząd Dzielnicy Wilanów, sala nr 233, 1 piętro, ul. Klimczaka 2

• Do 26 grudnia czekamy również na sugestie, uwagi, pomysły, koncepcje ożywienia tego miejsca. Propozycje można zgłaszać podczas spotkań informacyjnych i warsztatów z udziałem ekspertów, a także w punktach konsultacyjnych i mailowo na adres: parkwilanow@um.warszawa.pl.

Podczas spotkań informacyjnych zapewniamy opiekę nad dziećmi (dostępne będą kąciki zabaw).

Zebrane podczas konsultacji społecznych uwagi i opinie zostaną przedstawione podczas spotkania podsumowującego, które odbędzie się 11 stycznia (czwartek) 2018 w godz. 18.00-20.00 w Urzędzie Dzielnicy Wilanów, ul. Klimczaka 2.

Zachęcamy do udziału w konsultacjach!

Jednostka odpowiedzialna: Urząd Dzielnicy Wilanów

Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r.

w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy