nagłówek strony
-A A +A

Jaka przestrzeń dla Warszawy? Założenia do nowego Studium. Wystawa i konsultacje społeczne

Czas trwania: 
śr, 02/06/2021 (Cały dzień) - sob, 31/07/2021 (Cały dzień)

W niepewnych czasach zastanawiamy się, co czeka nas w przyszłości.

 

Planując rozwój przestrzenny Warszawy mamy szansę wspólnie wpłynąć na naszą przyszłość. Przedstawiamy wyjątkową wystawę – raport z prac nad nowym Studium dla Warszawy.

 

Przyszła konstytucja przestrzenna miasta od początku powstaje w dialogu z ekspertami i mieszkańcami. Na etapie zbierania wniosków w 2018 roku wpłynęło do nas niemalże 25 000 opinii! Do rozmowy o przestrzennej przyszłości miasta angażowaliśmy warszawiaków również przez serię publikacji i spotkań pod hasłem "Raporty z planowania Warszawy". Na wystawie pokazujemy najważniejsze tematy zebrane w tychże raportach, ale idziemy też dalej – pokazujemy założenia do nowego Studium i poddajemy je konsultacjom społecznym. 

 

Skupiamy się na sprawach najistotniejszych dla zrównoważonej przyszłości Warszawy. Pokazujemy dane o demografii i kondycji środowiska w stolicy. Przyglądamy się też warszawskiej tożsamości, lokalności i sposobom poruszania się po mieście. Przedstawiamy założenia nowego Studium odpowiadające na pytania:

 

  • Jak rozwijać Warszawę?
  • Jak tworzyć odporny ekosystem miejski?
  • Jak tworzyć atrakcyjny krajobraz?
  • Jak wprowadzać lokalność?

 

Odpowiedzi odnosimy do wiedzy i analiz zebranych podczas prac nad nowym Studium. Na wystawie prezentujemy ponad 100 map, wykresów, diagramów i ilustracji, które z różnych perspektyw pokazują stojące przed Warszawą wyzwania. Zgromadzona wiedza pozwoliła nam wypracować plan na przyszłość. To założenia do nowego Studium. Prezentujemy je na wystawie czekając na Państwa opinie. Wszystkie uwagi rozważymy przygotowując końcowy projekt rozwoju przestrzennego naszego miasta.

 

Chcesz zapoznać się z raportami? Kliknij poniżej:

  1. Raport z planowania Warszawy nr 1 "Ilu nas jest, a ilu będzie?"
  2. Raport z planowania Warszawy nr 2 "W jakim środowisku żyjemy?"
  3. Raport z planowania Warszawy nr 3 "Jaki krajobraz nas otacza?"
  4. Raport z planowania Warszawy nr 4 "Czy żyjemy lokalnie?"

 


Konsultacje trwały od 2 czerwca do 31 lipca 2021 (termin wydłużony)

Zobacz: prezentację o założeniach

Zapoznaj się z raportem


 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

 

 

 

Możecie być z nami na platformie YouTube ZODIAK-u i komentować oraz zadawać pytania na czacie lub dołączyć do rozmowy na platformie ZOOM. Jeśli chcesz się spotkać na ZOOM, napisz na adres dialogwplanowaniu@um.warszawy.pl. Link do spotkania oraz instrukcję prześlemy Ci w mailu zwrotnym.

 

  • 19 czerwca (sobota) w godzinach 10 – 13 na Targu Śniadaniowym na Żoliborzu (al. Wojska Polskiego, róg ul. Śmiałej) będziemy rozmawiać o założeniach do Studium. 

 

 

Więcej informacji o nowym Studium znajdziesz na stronie www.architektura.um.warszawa.pl